Nädala tähtpäevad

28. detsember
Süütalastepäev

Legend räägib, et kui kuningas Herodes kuulis, et suuri muudatusi toov Kristus on sündinud, andis ta käsu tappa kõik sündinud poisslapsed, et ennustusest vabaneda. Nagu teada, kuningas soovitut ei saavutanud, küll aga notiti palju süütuid hingi ... Eesti rahvakalendri järgi viidi süütalastepäeval jõuluprahti või -heinu välja, tööd üldiselt ei tehtud ja ketrus oli suisa keelatud.

31. detsember
Otsuse langetamise päev

Kas süüa heeringat või torti? Jätkata sama elukaaslasega või otsida uus? Lugeda raamatut või vaadata telerit? Dilemmad on elu osa, ent täna, aasta viimasel päeval, pole otsustamatusele enam kohta – käes on aeg valida. Tee otsus ja püsi selle juures!

1. jaanuar
Pohmellipäev

Võib vist julgelt öelda, et pole ühtki teist päeva aastas, mil napsiga liialdamise tagajärjed tabaksid korraga nii suurt osa maailma inimestest. Kui sa pole kuulanud mõistlikke soovitusi selle kohta, kuidas pohmelli ära hoida, pead nüüd tegelema tagajärgedega. Seega joo vett, söö valke ja süsivesikuid ning mine tagasi voodisse.

Foto: Aldo Luud / Õhtuleht

Nädala idee

Vala tina ja söö 12 korda!

Ära jäta enda ega oma pere õnne juhuse hooleks. Proovi järele vanarahva kombed ja võtted, kuidas uusaastaööl kurja eemale peletada, õnn ja küllus koju meelitada ning tütred mehele saada. Loe lähemalt lk 30.

Foto: Tootja

Nädala Raamat

«Suur liha kokaraamat»
Nichola Fletcher
Kirjastus Varrak

Arvatavasti on tegemist kõige põhjalikuma liha käsitleva raamatuga, mis Eestis välja antud. Sestap võiks see olla iga lihasõbra köögiriiulis, eriti pühade ajal. Väga hästi liigendatud tekst koos sammsammuliste õpetustega teeb sellest praktilise käsiraamatu, mida võib ka niisama sirvida ja silmadega süüa. Roogade pildid on sedavõrd isuäratavad, et panevad suu vett jooksma. Kõike, mida raamatus käsitletakse, ei jõua üles lugeda, isegi uluki nülgimine on lihtsate võtetega selgeks tehtud. Retsepte on seinast seina, iga maitse jaoks midagi. Nende lehekülgede keeramine on tõeline pidusööming!

Foto: undefined

Kino

«Reis Hispaaniasse»

Kaks rännumeest reisivad ühest restoranist teise, et nautida sööki ja jooki ning rääkida kõigest, mida sülg suhu toob. «Reis Hispaaniasse» on triloogia viimane osa, kahes esimeses käisid Steve Coogan ja Rob Brydon Itaalias ja Inglismaal. Koos peategelastega on end Hispaania päikese alla smugeldanud ka hulk kuulsusi, nende hulgas Mick Jagger, Al Pacino, Roger Moore ja paljud teised ... Vaata kinodes üle Eesti.

Foto: Reigo Teervalt / Õhtuleht

Ball

Aastalõpupidu Vanemuises

Lõuna-Eesti suurim aastalõpuball toimub aasta eelviimasel õhtul talvises Tartus. Esinejate seas astuvad üles Vanemuise sümfooniaorkester, Birgit Sarrap, Mikk Saar, Sofia Rubina, Vanemuise balletiartistide bänd jt. Öökontserdil pakub elamuse näosaate võitnud Valter Soosalu koos oma bändiga Põhja Konn. Õhtut juhivad Piret Laurimaa ja Margus Jaanovits.

30. detsembril kell 19.00 Vanemuise teatri suures majas ja kontserdimajas, pilet 59–79 eurot.

Foto: Korraldaja

Kontsert

BachFest 2018

Seitsmenda Tallinna Bachi muusika festivali raames toimub 13 kontserti, nende seas ­uusaastakontsert «Kuninglik trompet». Millal sa viimati säärast muusikat kuulasid ja kas üldse mäletad, kuidas trompet kõlab? Kui mitte, on viimane aeg asja parandada.
Võta uus aasta vastu helgelt ja pidulikult, veetes õhtu kaunite meloodiate seltsis.
1. jaanuaril Tallinnas Jaani kirikus kell 18.00, piletid 13–17 eurot.