Helve Särgava,

endine kohtunik

Varahommikul on sellistest kauplustest abi

Linnas võiks üks selline kauplus olla küll, neid leidub ka mujal Euroopas. Miks ei võiks pood lahti olla, kuivõrd uudistes räägiti, et seal käib öösiti niikuinii tegevus, näiteks vahetatakse kaupa. Minul endal sinna asja ei oleks. Kui, siis haruharva. Oma ostud teen ikka ärkveloleku-, mitte uneajast. Küll aga on tulnud ette olukordi, kui poodi on vaja minna kell seitse hommikul. Siis on sellistest kauplustest palju abi olnud. Eks see katsetamine ole ja hiljem näeb, kui palju inimesi uneajast poes käib. Kui see kauplus on ­Tallinnas edukas, võib mõelda ka teiste linnade peale. Seda aga näeb alles poole aasta pärast. Mina suurt tungi ei ennusta, aga kõik on võimalik.


Jon Mikiver,

muusik

Teen oma sisseostud tavapärastel aegadel

Mul on sellest poest täiesti ükskõik, kuna kaubanduskeskused ei ole minu teema. Ei oska isegi ette kujutada, kellel on vaja öösel kell kaks poest hakkliha osta. Ent kindlasti on neil seda uudist kuuldes hea meel. Mina öösiti tavaliselt siiski magan või esinen ja oma sisseostud saan tehtud tavapärasel ajal. Sikupilli poodi ma kindlasti eraldi ei sõidaks, kuna see ei jää mulle tee peale. Kuidas sinna üldse öösel saab, sest ühistransport ei sõida? Ainus põhjus sealt läbi minna on see, kui just enne lennukile astumist tuleb varavalges meelde, et unustasid musta leiva või kilud kaasa osta. Samas saab neid juba ka lennujaamast kaasa haarata. Pikka pidu sellele mõttele ei ennusta, sest kõik tühjad kõhud leiavad kas kodust piisavalt võileivamaterjali või saavad mujalt midagi kiiremini hamba alla.

Foto: Daisy Lappard

Vasta samale küsimusele Naistelehe ­Facebooki-lehel ja osaled loosimises, mille auhind on Oriflame’i küünelakid The One. Võitja nime ja huvitavamad vastused avaldame järgmises ajakirjanumbris.

24/7

on alates 1. märtsist avatud Soome eeskujul Sikupilli Prisma, Helsingis külastab Prismasid öisel ajal üle 500 inimese.

419

inimest külastas Sikupilli Prismat esimesel avatud ööl, osteti toidukraami, kiireid näkse, aga ka tarbekaupu, nagu tualettpaberit, solaariumikreemi, kingapaelu, potililli, autotarvikuid.

25%

kõrgemat töötasu saavad kõik öisel ajal Sikupilli Prismas töötavad inimesed, neid on sel ajal poes 6–8.

Allikas: ASi Prisma Peremarket pressiteade