Gerli Argos (39) räägib, et tema tütre Nora (6) hammaste eest hoolitsemise rutiin oli alates esimese kiku ilmumisest kuni viimase ajani hommikune ja õhtune hambapesu. Kuniks laps hakkas ühtäkki kurtma, et hammas valutab.

Visiit hambaarsti juurde kinnitas ema kahtlust, et lapse suhu on tekkinud mitu auku. Kuna Norale ei olnud hammaste parandamine just kõige meelepärasem tegevus, kuulas ja pani ta koos emmega kõrva taha kõik tohtri soovitused. Ikka selleks, et hammaste eest edaspidi veel paremini hoolt kanda.

«Seni ei arvanud ma suuveest suurt midagi, aga meie hambaarst ütles, et seda peaks edaspidi kasutama iga päev, sest see tapab baktereid ja hoiab nõnda lapse hambaid kaariese eest,» tõi Gerli välja ühe arsti nõuande. Kohe pärast esimest arstilkäiku soetatigi tohtri soovitatud ja Norale meelepärasena tundunud suuvesi. Kodus on pudelike vannitoa kraanikausikapil nähtaval kohal, et kasutamine ikka meeles seisaks. «Nora on tubli ja nagu arst soovitas, loputab mitu korda päevas pärast söömist suud,» kiidab naine tütrekest.

Edasi lugemiseks telli ajakiri Naisteleht