Jüri (40) huvi elu vastu on jätkuvalt teesklemata siiras. Uute põnevate lugude otsimise hasart ei näita aastatega mingeid vaibumise märke. «Mulle meeldib sogases vees kala püüda. Pistad käe sisse ja võtad kinni millestki suurest. On see luts või krokodill? Seda ei tea enne, kui pole kätt veest välja tõmmanud. Aga tunne, kui käsi on veel vees ja sa sellest suurest jurakast kinni hoiad – see on nii põnev.»

Mehe ausus ja avatud suhtlemine ongi põhjus, miks vaatajad teda tele vahendusel igal õhtul oma koju ootavad. Samas teavad lähemad tuttavad, et tegelikult peitub Jüris palju rohkem, kui tema praegune meelelahutaja kuvand aimata laseb. Väikest pilku tema mõttemaailma püüavad pakkuda Jüri alljärgnevad monoloogid talle olulistel teemadel.

Töö

Mulle tundub, et ma pole elus päevagi tööl käinud. Tore on ärgata enne kella, tahtmisega seda kõike tegema hakata, mis selleks päevaks kalendris kirjas on. Püüan alati olla kümne küünega selle tegemise kallal, mis parajasti käsil. Praegu on see teletöö ja «Ringvaade». Kuni kaikaga ära ei aeta, siis ma teen seda, sest seal on see kohalolek äge. Jõuad õhtul koju ja mõtled: «Ohoo, mis lahe päev täna oli.» Selline elamise tunne on tore ja kui keegi tahab selle eest kuu lõpus veel maksta, siis seda toredam.

Edasi lugemiseks telli ajakiri Naisteleht