Jana (26) nendib möödunule tagasi mõeldes, et see oli paljude halbade asjaolude kokkulangemine. Teda häiris toona enim meedia suhtumine. Jutud ja pealkirjad stiilis «Kuhu Jana kadus?» või «Millal ikkagi tuleb plaat?» ei kõlanud just innustavalt ...

Negatiivsuse laviin röövis äsja pingelise võistluskarusselli läbinud ja lauljateel esimesi samme astunud koolitüdrukult päris palju motivatsiooni. «Meedia lendas peale, produtsendid samuti. Aga mina ei osanud tol hetkel ei meediaga käituda ega enda eest seista, pidin kõike alles õppima. Valus õppetund oli ...» tunnistab Jana. Õnneks pole toonane depressioon temasse ülemäära sügavat jälge jätnud. «Elasin selle üle ja läksin edasi. Nüüd olen õnnelik.» Laulja rõhutab, et ei soovi tagantjärele enam kedagi süüdistada. «Kasvasin ise paremaks, see kogemus tegi mind tugevamaks,» on noor naine asjade üle järele mõelnud.

Jana tunnistab, et pärast saadet leitud produtsentidega tal päris õiget klappi ei tekkinudki. «Produtsendid näevad lauljas ju ainult rahamasinat ja tahavad kõike enda käe järgi kujundada,» märgib ta kahetsevalt. «Ka mind taheti teha marionetiks. Aga ma ei lasknud ennast vormida! Nad ei kannatanud, et julgesin öelda, mida ma muusikast arvan ja saada tahan,» räägib lauljanna ja ütleb veendunult, et tema arvates võib artist küll produtsente kuulata, aga peaks järgima ka oma hinge kutset. «Raha pärast muusika tegemine pole minu jaoks,» põrutab ta.

Edasi lugemiseks telli ajakiri Naisteleht