Üha rohkem räägitakse ja kirjutatakse naiselikkusest ja naiseks olemise salapärast, mis kätkeb endas ka selliseid mõisteid nagu «jõud» või «tugevus». Kuigi need omadused võivad olla naise puhul peletavad, on paratamatus see, et naised muutuvad üha mehelikumaks ja mehed naiselikumaks. Need naised aga, kes tunnetavad endas naiselikku väge, teavad, et just õrn,  leebe ja enda seksuaalsuses kindel olev naine on tugev ja väega. Kes mõistab teisi, saab kõike, mida ihkab, ja oskab pakkuda armastust. 

Teadlik naiseks olemine on õpitav
Naiselikkuse õppimiseks on Eestis tehtud viimastel aastatel palju koolitusi, kirjutatud raamatuid ja antud soovitusi. Moskvast pärit Galija Jafjasova õpetas DEIR-koolis naiseliku väe seminaril enda ülesleidmist ja arendamist. Galija on lummav naine, kelle vaoshoitud jõud on ilmselgelt tunnetatav. Ta on n-ö naiselikus laines, mida hakkas õpetama ka teistele. Lisaks sai koolitusel osaleja teada, kuidas arendada ootamise oskust ja lugeda teiste inimeste emotsionaalset seisundit. 
Mida aga tähendab laines olemine? Laines oleva naise ees ruum avaneb, tema taga olev aga sulgub, moodustades sellega kaitse ja harmoonilisuse tunde. Sellisele naisele soovitakse järgneda, tema liikumist saadab ümbritsevate inimeste tähelepanu. Laines olles muutub kehahoiak, kõnnak, silmad säravad ja naeratus on näol, enesetunne on fantastiline. Erinevus on tohutu, kui naine on laines või kui naine on n-ö lainest väljas.  

Laines oleva naisega tahetakse rääkida, oma muresid soovivad talle avada nii tuttavad kui ka võõrad. «Oma lainet tuleb osata kaitsta, tegemist on nn ohutustehnikaga. Kui me ei soovi kellegagi suhelda, siis asetame enda ja teise inimese vahele, endast täpselt sellisele kaugusele, kus see on mugav, tunnetuslikul tasandil seina – klaasist, okastraadist ... Siis see nn vastik ei lähene. Ta mõtleb ümber ega liigu teie suunas. Suhtumine teisse aga ei muutu,» õpetas Galija.
Edasi lugemiseks telli ajakiri Naisteleht