APLAUS

Naerda sai kõvasti

Erkki Sarapuu, saatejuht ja meelelahutaja

«Viimasel ajal olen näinud mitut head etendust. Paar kuud tagasi käisime naisega Salme kultuurikeskuses vaatamas Endla teatri külalisetendust «Mitte praegu, kallis». See oli muhe elamus heade näitlejatega. Lugu rääkis kasukaõmblejatest ja teemaks mõistagi suhete sasipundar. Mitmes mõttes põnev teatrikülastus, sest ma ei ole Salmes kuigi tihti käinud. Seal kohtuvad mitu erinevat ajastut ja see andis tükile väärtust juurde. Kergelt nõukalik pompoossus ja näidendi britilik minimalism – tulemuseks täiuslik elamus. Naerda sai ikka kõvasti, sest koomilisi olukordi jagus.

«Meil on peres nii, et naine tegeleb teatriteemaga. Tema valib tükid välja, mida võiks vaatama minna. Siis paneme kuupäevad paika, et kõik klapiks ning sobiks – ja nii me käime. Muusika koha pealt olen jälle mina rohkem tegev. Haapsalus esineb 21. juulil 2Cellos, ootan põnevusega. See, kuidas mehed klassikapillide ja popmuusika taevalikku sümbioosi esitavad ning missugune eriline kõla sellest sünnib. Tasub kogeda. Ja energia, millega nad oma lugusid esitavad … Vaimustav!»

Foto: Tootja

SULESEPP

«Minu Madeira»
Marita Tambelt

Kirjastus Petrone Print

Kas tead, mis värvi on Madeiral liiv ja kas seal ka kelgutada saab? Kes on käinud, need teavad. Kel pole sinna kanti asja olnud või alles plaanivad sinna minna, saavad Atlandi pärliks nimetatud saarekesel seigelda koos rahutu hinge Maritaga. Tütarlaps suundub saarele põnevust ja vaheldust otsima. Mida ta eest leiab ja millist elu elatakse Hiiumaa-suurusel 250 000 elanikuga saarel, saab teada suvist lugemist pakkuvast reisikirjast.

Foto: Tootja

LINALUGU

«Armastusega, Simon»

Teismelise elu ei ole lihtne – seda teab igaüks. Aga kujutle end 17aastase poisi nahka, kes pole veel sõpradele ja perele öelnud, et on gei. Veel raskem seis. Just nii läheb filmi peategelasega Simon Spieriga (Nick Robinson). Samuti ei tea ta, kes on see Sinise varjunime alla peituv koolivend, kellesse ta interneti vahendusel armumas on. Mõlemat probleemi lahendada püüdes on naljakad, hirmutavad ja elu muutvad hetked paratamatud. Filmi aluseks on Becky Albertalli bestseller «Simon vs. homo sapiens’i vandenõu».

Foto: Tootja

TELEMAGNET

«Viimane Vegas»

Suveõhtu mõnus vaatamine ootab kindlasti neljapäeval kell 20, kui Kanal 2 näitab möllukomöödiat «Viimane Vegas». Linaloos mängivad ülimalt head näitlejad ja ainuüksi nende pärast tasub filmi vaadata. Billy (Michael Douglas), Paddy (Robert De Niro), Archie (Morgan Freeman) ja Sam (Kevin Kline) on olnud parimad sõbrad juba lapsepõlvest saati. Kui grupi ainuke poissmees Billy otsustab lõpuks oma noorele tüdruksõbrale abieluettepaneku teha, võtavad sõbrad suuna Las Vegase poole, et meenutada nooruse imelisi aegu. Kui kamp kohale jõuab, mõistavad nad, et aastakümned on muutnud neid rohkem, kui neile endile meeldiks.

Foto: Korraldaja

HELIREDEL

Kalle Sepp ja Jassi Zahharov «Saaremaa valss»

Võrratud meeshääled Kalle Sepp ja Jassi Zahharov tuuritavad Eestimaal. Sedapuhku lüüakse laulud lahti reedel, 6. juulil kell 20 Järva-Jaani Ristija Johannese kirikus. Tasub kohale minna, sest esitlusele tulevad igihaljad Georg Otsa ja Raimond Valgre laulud. Hõbekõrisid saadab klaveril maestro Margus Kappel. Mehed on varemgi lavadel Otsa ja Valgre laule esitanud ning on nende loomingu suured austajad. Lisaks esitavad artistid teiste Eesti hinnatud heliloojate palasid.