Foto-filmistuudio XL-Studios ning modelliagentuuri Living Models juhi ja särava ärinaise Evelyn Mikomägi (37) ning tema partneri, fotograaf Sven-Olof Englundi (46) perre sündis kevadel imearmas tütreke Stella. Perekonnas on juba kasvamas teise klassi minev poisipõnn Sanders. Evelyn on õnnelikum kui kunagi varem ja tunnistab, et nüüd on justkui kogu komplekt koos. «Uudis uue ilmakodaniku tulekust viis meid kõiki seitsmendasse taevasse. Lapse sünniga antakse minu arvates meile justkui uus võimalus elu uuesti elada, mis on äärmiselt positiivne ja võimas tunne. Naudin seda iga hinna eest,» ütleb sel suvel rahulikult kodustuudios ja suvemajas olemist nautiv Evelyn. «Emaks olemine tähendab minu jaoks elu mõtet. Pole midagi ägedamat, kui kogeda olevat taas läbi lapse silmade. Tahan olla selline vanem, kelle juures lapsed alati end turvaliselt ja armastatuna tunneksid. Emaks olemisel aga ei tohi unustada ennast, oma unistusi ja eesmärke, millega olla eeskujuks ja inspiratsiooniks ka oma lastele. Usun, et lapsi ja muud olulist elus on võimalik omavahel kombineerida.»

 

Meie moodsas maailmas planeeritakse pere­konda ja lapsi üha rohkem. Sageli piisab ühest ning teine ja kolmas laps on juba omamoodi kalkuleeritud. Kuidas teie jaoks pisitütre tulek planeeritud oli?

Mõlemad lapsed on olnud meie perre igati oodatud. Tõsi on see, et teise lapse planeerimine algas suht viimasel minutil. Umbes poolteist aastat enne tema sündi otsustasime, et tahaks veel üht last. Olin emana aastaid veendunud, et meile piisab ühest lapsest küll. Et nii-öelda linnuke kirjas ja aitab. Ühel hetkel sain aga aru, kui hästi see esimene välja kukkus, seega oleks olnud lausa patt mitte veel kord proovida.

Edasi lugemiseks telli ajakiri Naisteleht