Talvisest pööripäevast kuni kolmekuninga­päevani usutakse olevat maagiline aeg: ­unenäod muutuvad prohvetlikuks ja välja ­öeldud soovid täituvad.

Kuidas teha nii, et soovid täide läheksid? Selle kohta liigub ikka õpetusi. Kasuta oma soove sõnastades kindlat, mitte tingivat kõneviisi. Pane kõik kirja. Peida see padja alla või madratsi vahele, ikooni taha, kivialtari alla ... Tee seda keset ööd, ilma segajateta.

Minu meelest on aga veel olulisem küsida: kuidas esitada õiget soovi?

Mu elus on olnud õppetunde, kus olen sõnastanud oma soovi väga täpselt ja see lähebki täide: aga vaid selleks, et saaksin aru – liiga täpset tellimust universumile saata ei maksa, nagunii unustad midagi mainida ja just sellest «millestki» võib saada ninanips.

Tellid näiteks universumilt endale uueks aastaks jõuka mehe, aga unustad mainida, et ta võiks olla loominguline. Või vastupidi. Järgmine aasta tellid loomingulise ja jõuka, aga unustad kirja panna, et ei tohi olla vägivaldne. Siis ei taipa listi lisada, et ta peaks sind armastama. Või unustad öelda, et ta võiks saada sinu juurde kolida. Soovid, need täitumatud soovid …

Edasi lugemiseks telli ajakiri Naisteleht