«Ainult sel moel saab end ümbritseda just selliste inimestega, kellega koos on sul päriselt hea.» Suhted nendega, kellest hoolid, on Lenna (33) jaoks elus kõige tähtsamad.

«Praegu on eriti olulised suhted lastega,» naeratab naine, et kõige suurema osa tema ajast võtavad praegu kaks tütart: viiene Ami ja kolmene Matilda.

Lauljanna ei kujuta seda, et ta ema ei oleks, enam ettegi. «Pärast emaks saamist poleks justkui seda, mis enne oli, enam olemas,» nendib muusik, et lapsed on tema elu keskpunkt. Kõik muu on teisejärguline. Ja mitte ainult iseenda lapsed. Ta tunnistab, et laste sünni järel ei jäta teda enam ükski lastesse puudutav küsimus külmaks ja üsna sageli poetab seetõttu ka pisaraid.

Õpib kannatlikkust iga päev

Pisarad tikuvad teinekord silma ka otsese põhjuseta. Nii meenutab Lenna üht õhtut, milliseid on ette tulnud ilmselt kõigil lapsevanematel. Naine istus koos tütardega diivanil ja arutles ilmaasjade üle. Matilda avaldas ühtäkki soovi osta mingit üsna tähtsusetut asja. Lenna vastas, nagu paljud teised lapsevanemad sel hetkel teeksid, et praegu pole selle ostmiseks raha. «Emme, aga ma võin sulle ju laenata!» pakkus kolmene Matilda. Vestlusesse sekkunud vanem õde pakkus, et sellest ei tule vist ikka välja. «See oli nii armas, hooliv ja siiras. Naersin ja nutsin ühteaegu,» kostab muusik, et sellised hetked soojendavad südant veel pikka aega.

Edasi lugemiseks telli ajakiri Naisteleht