Astrid (37) nimetab tütrekest oma elu pisikeseks imeks. «Püüan mitte keskenduda hirmudele, sest muidu võivad need meie elus valitsevaks saada,» tunnistab värske ema. «Olen oma lapse eest palvetanud ja annan talle oma hoolitsuse ning armastuse. Usun, et tal tuleb tore ja õnnelik elu.»

Astrid tahab olla selline ema, kelle peale laps saab alati kindel olla. «Usun, et ka emaks kasvatakse. Kõige parem kasvataja on laps, kui oskad olla tähelepanelik ja võtad aega,» lubab muusik hakata nüüd tunde võtma pisikeselt Marie-Eliiselt.

Naine on juba täheldanud enda juures muutusi. «Olen ema olnud küll lühikest aega, aga teatud oskused leidsid mind väga kiiresti üles. See on eriline, et need nagu antakse sulle koos lapse sünniga kaasa!» Astrid tõdeb, et hoolimata vähesest unest on tal palju energiat, et tütrega ööl ja päeval toimetada. «Endale märkamatult olen muutunud ettevaatlikumaks – märkan ­teravaid nurki ja kortsus vaipu, mille otsa võib komistada. Justkui tugev kaitsemehhanism oleks tööle lülitunud.»

Edasi lugemiseks telli ajakiri Naisteleht