Artjom ­Savitski (25) ütleb, et armastus on eriline side, mis ühendab kahte täiesti võõrast inimest ning motiveerib neid elu pakutavaid tõuse ja mõõnu koos kogema. «Armastus on raskustest hoolimata ilus!»

Noormees meenutab, kuidas kohtus oma armastatu ­Annaga. «See juhtus juhuslikult. ­Pidin uusaasta­ööl Raekoja platsil ­sõbrannaga kokku saama ja tal oli juhuslikult kaasas minu tulevane pruut. Kohtusimegi Raekoja platsil, kui uus aasta oli vaevu kümme minutit kestnud. See hetk on mul igavesti meeles.» Talle sai kohe selgeks, kui imeline ja eriline on see, kui inimene suudab maa­ilmas elavate miljardite seast leida üles oma teise poole. «See tundub ­mulle ausalt öeldes maagiline ja lausa imeline. See on armastuse alus.»

 

Armastus on inimlikkus

Armastus tähendab muusiku jaoks asju, mis on üldinimlikud. «Ausus, truudus, teineteise austamine ja aktiivsus,» loetleb ta. «See on tegutsemine selle nimel, et suhe oleks hea. Inimest armastades ­loodavad ju kõik, et see jääb kestma. Need on ühed põhilised faktorid, mis tavaliselt määravaks osutuvad.»

Artjom lisab, et suhte hoidmisel on talle eeskujuks vanemad. «Nad on igas olukorras teineteise jaoks olemas, toetavad ja aitavad üksteist. Nad on ausad. Püüan seda ka oma elus rakendada.»

Noormees teab, et suhte tugevuse nimel tuleb vaeva näha.
Esimese aasta mesimagusus ­muutub muidu üsna kiiresti hapuks. «Mingi hetk võib muutuda igapäevane kaisus seriaalide vaatamine igavaks ja tuleb oma mugavustsoonist välja astuda. Suhe vajab pidevat värskust. Selleks on hea näiteks reisimine. Keskkonna vahetus mõjub alati ­positiivselt, olgu see kasvõi mõne uue kohviku külastamine.»

Ohtlik on tema arvates ka see, kui teineteist hakatakse võtma enesestmõistetavalt. «Siinkohal on tähtis meeles pidada, et oma kaaslast tuleb alati hinnata ja talle toeks olla,» nendib Artjom.

Samas peab liigse ühtsusega ettevaatlik olema. «See, kui paar on 24/7 ninapidi koos, teeb kõike koos, pole samuti minu arust õige. Inimesed peavad ikkagi tegelema ennekõike sellega, mis neile endile kõige rohkem meeldib. See, kas teisel poolel on selle vastu suur isiklik huvi, pole tähtis, peamine on, et ta seda aktsepteeriks ja oma kallimat toetaks.»

Isiklikke huvisid ei tohi kunagi suhte nimel elust kaotada, nendib Artjom. «See rikastab elu ja toob kokkuvõttes värskust. Suures pildis aga on muidugi oluline, et oleks ka ühiseid unistusi ja eesmärke, mida koos ellu viia.»

Edasi lugemiseks telli ajakiri Naisteleht