Dubaid ja üldse kogu Araabia Ühend­emiraate ümbritseb luksuse aura – see riik tundub eksootiline ja lõpmata kallis. Tegelikult aga ei maksa reisipakett AÜEsse eriti rohkem kui Kanaaridele ning koha­pealgi pole elu märkimisväärselt kallim. 

AÜE koosneb ühtekokku seitsmest emiraadist: Abu Dhabi, Ajman, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah ja Umm al-Quwain. Kui valite puhkuseks Tallinnast algava mugava otselennuga reisipaketi, võite majutuseks valida neist ükskõik millise, vaid Umm al-Quwaini Eesti reisikorraldajad ei paku. 
Üldiselt võite arvestada, et ükskõik kuhu AÜEsse reisite, on ahaa-elamused ja kultuurišokk garanteeritud. Kui tavaliselt ehmatavad keset talve soojale maale sõitjaid näiteks Egiptuses mitte just taktitundelised kaubitsejad ja Tais mitte just ülipuhtad rannad, siis AÜEs on šokk pigem vastupidine – teist nii puhast, reguleeritud, organiseeritud ja hooldatud keskkonda on raske leida. Hotellid on reeglina väga head, restoranid tipptasemel, spaakompleksid luksuslikud, meelelahutus kvaliteetne ja teenindus esmaklassiline. Samad ülivõrded käivad randade kohta – need on laiad, ilusa liiva ja puhta veega.
Edasi lugemiseks telli ajakiri Naisteleht