Guns N’ Roses on klass omaette

Sünne Valtri, laulja

Kuna graafik on tihe, siis väga paljut, mida tahaks, lubada ei saa. Viimane elamus oli Guns N’ Rosese kontsert. Sain üle pika aja tunda, mida tähendab suur kontsert – mitukümmend tuhat toetajat, kes kustumatute hittide taustal kaasa õõtsusid ja kes vaiksemalt, kes valjemini ka kaasa laulis. Tore oli näha, et paljud fännidest riputasid omale külge solisti poolt kuulsaks kantud punase räti. Oli üllatavalt palju neid, kes isegi üks ühele laulja ­välimust kopeerisid. Kontsert oli pikk ja palavus tappev ning seda enam kuulub minu austus bändile, kes selle pika aja suutis publikut kütta. Nad unustasid kõik segavad tegurid ja lihtsalt tegid oma asja. Tublid mehed. Axl Rose suutis oma häälega ikka veel üllatada. Slash oma hiilguses – iga kitarrinoot oli kui omaette laul, mis pani kuulama. Olen Slashi kitarri­soolosid aastaid imetlenud. Meister oskab oma pilli muuta nutvalt kauniks ja samas üleolevalt karmiks. Lihtsalt imeline.

Foto: Tootja

SULESEPP

Ülempreester Andrei Tkatšov

««Imede maa» ja teised jutustused»
Kirjastus Tänapäev

Väga omapärane ja mõtlemapanev raamat. Teose autor on Kiievi Püha Agapita Petšorski kiriku ülempreester, üldtuntud misjonär ja jutlustaja.
31 lühijutustust räägivad armastusest lähedaste vastu, tegelikest väärtustest ja tõekspidamistest, enese leidmise keerulistest teedest ning hinnangute ümberkujunemisest. Autori sõnul on jutustuses «Täiesti tõepärane elu» nii palju moraali, et seda ei vii ka kahe ämbriga ära. Tegelikult peidab endas moraali iga siinne jutustus ja kõik need lood on sündinud elust enesest.

Foto: Tootja

LINALUGU

«Fakiiri imepärane reis»

Pärast ema surma sõidab tänavafakiir Aja (Dhanush) Indiast Prantsusmaale otsima oma isa, kellega pole kunagi kohtunud. Kõik ei lähe plaanitult ja Pariisi asemel satub mees hoopis linnaäärsesse suurde mööblipoodi. Kummutite ja toolide vahel tutvub Aja Mariega (Erin Moriarty), kellesse kõrvuni ära armub. Prantsuse juurtega ameeriklanna otsustab meest isa otsingutel aidata. Suurejoonelise fantaasiaga lugu tõstab tuju kõigil, kui see peaks palaval suvepäeval veidi morniks kiskuma.

Foto: Tootja

TELEMAGNET

«Kaks päeva, üks öö»

Depressiooniga võitlev Sandra saab koondamisteate. Kahe lapse emale on töökoht aga hädavajalik. Siis saab naine ülemuselt ultimaatumi: kui ta suudab oma kolleege veenda suurest lisatasust loobuma, jääb tema ametikoht alles. Töökaaslaste ärarääkimiseks on aega täpselt kaks päeva ja üks öö. Film mängib küsimuse ümber – kas peale jääb solidaarsus või inimlikkus? Vaatajale on ilmselt veelgi tähtsam asjaolu, et tegu on looga, mis puudutab absoluutselt igaüht, kes on kunagi oma töökoha pärast muretsema pidanud või töö kaotanud. Peaosas on Marion Cotillard. Puhast, liigutavat ja väga realistlikult mõjuvat filmi näeb reedel kell 21.35 ETV2s.

Foto: Korraldaja

HELIREDEL

Dobranotch

Eestit väisab taas kultuslik Vene folkansambel. Omanäolise muusikakollektiivi repertuaaris on balkani, juudi ja mustlasmuusikat, lisaks vene lugusid ja noote puhkpilliorkestrite kuldajastust. Pole harvad ka juhud, kui mehed sageli lavalt maha tulevad ja rahva keskel mängivad – nii nagu on seda teinud nende eelkäijatest külapillimehed sadu aastaid tagasi.

Ansambel asutati 1997. aastal ­Prantsusmaal Nantes’is, kus muusikud juhuse tahtel kohtusid. Esimese ­kontserdini jõuti aasta hiljem.