ESIMENE PÄEV

Kuhu minna?

Esmalt võta suund linna­südame poole. Seda otsides tasub maamärgina silmas pidada kõrget halli kiriku­torni – Püha Jaani kirikut. Enne vanalinna sisenemist kõrgub platsil Võnnu lahingu mälestusmärk, millel ka eestikeelne kiri. 23. juunil 1919 purustasid eestlased ja lätlased Võnnu lahingus Landeswehri väed – just selle lahingu mälestuseks tähistatakse Eestis igal aastal võidupüha.

Edasi jaluta läbi vanalinna keskaegse ordulossi suunas (cesupils.lv). Saad nautida Võnnu uues lossis asuva ajaloo- ja kunstimuuseumi püsiväljapanekut ning kunstinäituseid, rühkida uue lossi torni vaadet imetlema või ette võtta romantilise seikluse ning ronida laternatule valgel vana osa katuse alla. Või käi mõlema torni tipus vaadet nautimas. Et toonasest ajastust veel paremini osa saada, võid ronida ka tornikeldrisse, kus keskajal asus vangla.

Ordulossi hoovis asuvas köögiaias räägib aednik sealsetest taimedest ja nende kasutusviisidest keskajal.

Ümbruskaudsetes parkides saad end keskaegsetes tegevustes proovile panna. Võid lossipargis paadiga sõita ja hea õnne korral kontsertidest osa saada.

Ordulossi ja kiriku ümber asuvatel munakivitänavatel jalutades näed palju põnevaid väikeseid maju. Uudista laias valikus kohalikke käsitööesemeid.

Edasi lugemiseks telli ajakiri Naisteleht